wtorek, 7 października 2008

Google Gadgets w KDE4.1++ (SVN)

Podczas ostatniej kompilacji jednej z głównych części KDE4-kdebase obserwowałem proces kompilacji. W pewnym momencie zauważyłem ciekawą linijkę:
-- checking for modules 'libggadget-1.0>=0.10.3;libggadget-qt-1.0>=0.10.3'. Oczywiście pierwsze co, to zainstalować paczkę z GoogleGadgets, co też uczyniłem. Jednak nie wiem dlaczego, ale CMake nie widzi mojej paczki. Jedynym minusem jest to, że w moim przypadku nie widać widżetów Google na liście natywnych Plasmoidów Plasmy. Mimo wszystko mogę używać jednego z dostępnych interfejsów GTK lub Qt i korzystać z gadżetów Google. Jedyna różnica między interfejsami jest taka, że GTK przypomina SideBar z Visty, na którym można umieszczać widżety. Oferuje on także umieszczanie ich w każdym innym miejscu pulpitu. Okno dodawania widżetów niczym się nie różni w obu interfejsach, a prezentuje się tak:GoogleGadgets oferuje również takie opcje jak:

-autoukrywanie dla bocznego paska;
-wybór umieszczenia paska po prawej bądź lewej stronie ekranu;
-wyświetlania paska zawsze na wierzchu;
-zmiana rozmiaru czcionki;
-inne

Denerwującą rzeczą jest niedopracowany cień gadżetów. Nie wiem tylko czy to wina Google, czy może coś innego powoduje ten problem.Trochę mało tych gadżetów, ale może przybędzie.

4 komentarze:

Piotr pisze...

Zamiast dodawać Google Gadgets powinni skupić się na dodaniu kilku plasmoidów (np. te co masz na pulpicie pokazujące stan systemu i pare innych). Sam bym sobie je doinstalował ale chyba robie coś źle albo brakuje mi bibliotek. Już sam nie wiem.

Tomasz Dudzik pisze...

Te co ja mam są dopiero w playground, co oznacza, że czegoś pewnie im brakuje. Myślę, że do 4.2 przeniosą je do kdeplasma-addons.

Piotr pisze...

Mam taką nadzieję ;) Mogę dostać linka do tapety ??

Tomasz Dudzik pisze...

Jasne:

http://psradich.deviantart.com/art/Moon-Plains-97385474

© 2010 Tomasz Dudzik