piątek, 31 maja 2013

Przystrajamy pulpit - przegląd motywów dla Plasmy

O dobry motyw dla naszego pulpitu wcale nie jest łatwo. Mimo bardzo licznej ilości tematów dla Plasmy chociażby na kde-look.org, nie jest wcale łatwo zdobyć coś solidnego. Porządny motyw powinien być przede wszystkim kompletny, a większość dostępnych jest zlepkiem wszystkich pozostałych.

W śród nich można znaleźć jednak kilka perełek. Wybrałem dla Was trzy, które według mnie, zasługują na wyróżnienie. Motywy są kompletne, mają własny zestaw ikon dla tacki systemowej, co też jest ważne. Wszystkie trzy pochodzą od tego samego autora, a natknąłem się na to całkowicie przypadkiem. Z reguły treść tego typu umieszczana jest na wspomnianej wcześniej stronie kde-look.org, jednak z tymi projektami się tam nie spotkałem. Autor zamieścił je na deviantart.com, gdzie dużo artystów chwali się swoimi projektami, które modyfikują wygląd naszych interfejsów.
W sumie może to i dobrze? Ktoś, kto przeszukuje devianta  pod względem nowej tapety, przykładowo natrafia na taki zrzut z ekranu prezentujący motyw. Zainteresowany wchodzi dalej i widzi, że to pulpit linuksowy. A nóż wypróbuje którąś dystrybucje. :)

Dość zbędnego gadania. Oto trzy super motywy dla Plasmy:


Elune - kopia motywu z Windows 7 - wygląda rewelacyjnieSmoother - Bardzo przyjemny dla oka motywKDE4 - SLAVE - coś dla fanów mrocznych kolorów


Jak widać na zrzutach, każdy motyw wykonany jest bardzo profesjonalnie, z zaangażowaniem.

Wielkie brawa dla człowieka, który kryje się pod nickiem half-left. DZIĘ - KU - JE - MY! :)2 komentarze:

Akv pisze...

Ładne motywy. Na KDE Look jest niestety dużo... "niepełnowartościowych" prac. Mimo wszystko osobiście uważam, że krytykowany przez wielu, domyślny motyw jest najbardziej spójny wizualnie.

Karolina pisze...

Piękne motywy, bardzo mi się podoba. Pozdrawiam :)

© 2010 Tomasz Dudzik