niedziela, 16 października 2011

Icon tasks - najlepszy menedżer zadań dla Plasmy?


Od jakiegoś czasu rozwijany jest nowy plasmoid służący do zarządzania otwartymi oknami. Icon tasks łączy w sobie zalety menedżera zadań z Windows 7 oraz Doku z Mac OS. Posiada wiele funkcji takich jak zarządzanie podstawowymi funkcjami odtwarzacza audio (odtwarzaj, zmień utwór), zapamiętywanie ostatnich dokumentów otwartych przy pomocy różnych aplikacji, zmianę rozmiaru podglądu okna, czy też wsparcie dla innych doków na przykład Unity z Ubuntu.


Całość działa bardzo stabilnie, bez żadnych problemów. Jedna ikona służy do uruchamiania programu jak i dokowania okna, więc nie zużywamy zbędnie miejsca na pulpicie. Po uruchomieniu aplikacji ikona nie zmienia również pozycji, jak ma to miejsce w oryginalnym menedżerze zadań z Plasmy. Oryginalne rozwiązanie wydaje się dla mnie wręcz bezsensowne. Icon tasks pokazuje również postęp kopiowania plików w bardzo elegancki sposób.
Zachęcam do korzystania z Icon tasks. W końcu mogę spokojnie zarządzać najczęściej uruchamianymi aplikacjami z jednego miejsca.

Icon tasks można pobrać z serwisu kde-look.org.

Przygotowałem również paczkę dla 64 bitowego Kubuntu, która powinna działać z KDE 4.7.1 zarówno w Natty oraz Oneiric. Pobrać ją można stąd

7 komentarzy:

nightman pisze...

Wow, wygląda naprawdę obiecująco. Dzięki za hinta.

nightman pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
shani pisze...

A czy mozna prosic o paczke w wersji do Kubuntu 11.10 32 bity? Mam jakies problemy z kompilacja, niby wszystko jest okey, wszystko ladnie sie konczy. Instaluje i chyba jest okey, jednak nigdzie nie mam tego icontasks. Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

A ja używam Smooth Tasks i nie narzekam :)

pozycjonowanie stron pisze...

dobre

pozycjonowanie witryn pisze...

wygląda naprawdę ciekawie

Anonimowy pisze...

odgrzebię temat :)
na 13.04 kubuntu to jak to zainstalować?
mam dodany pakiet plasma-addons ale w nim nie ma tego icon task managera

© 2010 Tomasz Dudzik