niedziela, 20 marca 2011

Instalator Kubuntu - pokaz slajdów [mockup]

Jakiś czas temu zostałem poproszony o stworzenie nowego pokazu slajdów dla instalatora Kubuntu. Niestety nie wyrobiłem się z czasem. Od niedawna chodzi za mną jedna wizja, którą w końcu udało mi się przenieść na wirtualną kartkę papieru. Głównym założeniem mojego projektu jest pokaz slajdów na pełnym ekranie, a nie jak ma to miejsce obecnie - w okienku instalatora. Chciałbym również wprowadzić trochę animacji dla tekstu oraz przełączania się obrazów. Całość prezentuje się tak:

3 komentarze:

Livio pisze...

Jeżeli Ubiquity używa libplasmy (a zdaje się, że na pierwszym ekranie: wyboru pomiędzy instalacją a LiveCD, używa), da się to zrobić.

Podoba mi się!

rrh pisze...

Pierwsza uwaga, właściwie ogólna: nie podoba mi się, że Kubuntu za każdym razem dla ekranu logowania używa domyślnej, najnowszej tapety KDE, nie projektując własnej, jak Suse, Ubuntu, itd. Horos dla mnie jest zbyt mdłą tapetą.

Pasek postępu zbyt mroczny. Ożywiłbym go.

Biorąc tapetę po uwagę, to opis powinien znajdować się w jakiejś ramce czy cuś – w każdym razie powinien być duży kontrast.
Notabene masz tam błąd, powinno być raczej ‘with worldwide music community’ albo ‘with music community around the world’. :)

Mam nadzieję, że te ikonki będą się animować, tzn. poruszać po okręgu. :)

ps
dobrze, że wracasz do żywych, bo nicnierobienie jest szkodliwe dla umysłu :D

Tomasz Dudzik pisze...

Jeżeli chodzi o tapetę, to marudzisz Panie Wojtek. Pasek postępu jest robiony wyłącznie na potrzeby mockupa. Zawsze da się użyć Oxygena albo coś własnego, może Air (plasma)?
Opis w ramce będzie ssał. Wszędzie te ramki i ramki. :D
Proszę mi nie wytykać błędy w ingliszu. Jestem samoukiem. I tak, ikonki będą się animować. :D

© 2010 Tomasz Dudzik