czwartek, 15 kwietnia 2010

Wstępna integracja Opery 10.52 z KDE4

Choć to dopiero początek, to zespół Opery słabo się stara. Jak na  razie, jedyne rzeczy, które poprawnie integrują się z KDE4 to paski przewijania i przyciski w oknie wyświetlania strony  WWW i to nie do  końca, bo przyciski nie rozpoznają jeszcze kolorów. Menu wygląda brzydko, w dodatku te ikony wręcz powinny być zastąpione czymś bardziej oxygenowatym. Przed Operą jeszcze daleka droga do konkretów.

4 komentarze:

Sebastian pisze...

Hey!
Czy w Operze jest możliwość "chwycenia" zaznaczonego tekstu i przeniesienie go np na pasek wyszukiwania bądź adresu? W wersji pod Windows takiej funkcjonalności człowiek nie uświadczy a jak to jest pod KDE?

Livio pisze...

Chwytanie tekstu to raczej w Firefoksie.

Anonimowy pisze...

No tak może Opera nie wygląda swietnie to na szczęscie ludzi nie śpią i jest skórka Oxygen która całkiem dobrze integruje Opere z KDE... http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=8653

Anonimowy pisze...

Fakt - interfejs Opery 10.5x jak narazie zapowiada się kiepskawo (coś jak Firefox 3 pod KDE - niby się integruje, ale w takim stopniu że lepiej jakby już niczego nie robił ;-) ). No ale jakby nie było to wciąż wersje testowe, więc mam nadzieję że coś się jeszcze zmieni. Na szczęście wciąż istnieją skórki (nie lubię zbyt zintegrowanych przeglądarek szczerze mówiąc) ;-)

© 2010 Tomasz Dudzik