piątek, 27 maja 2011

Gościnnie o nowej witrynie phonon.kde.org - Wojciech RyrychOstatnio na blogu Tomka mogliście przeczytać, że pracował nad nową stroną dla projektu Phonon.
W czasie naszej jeden z wielu rozmów, kiedy się o tym dowiedziałem (a było to przed opublikowaniem owego wpisu), zaproponowałem mu, że zajmę się tym projektem od strony kodu.
Od razu pragnę uprzedzić, że moja skromna osoba nie jest guru w dziedzinie HTML/CSS/JS. Ale na ile potrafiłem, postanowiłem pomóc.

Także moim zadaniem było zakodowanie makiety strony. Zaproponowałem, że w nagłówku wykorzystam widżet jQuery UI mojego autorstwa – rcarousel, o którym Tomek wspomniał pisząc o powstającej (niestety w bólu, bądź bulu według nowej wykładni) stronie Kubuntu.

Ostatecznie oprócz „kodzenia” poprawiłem typografię w slajdach i dodałem parę bajerów. Nie mnie oceniać, czy wszystko gro i bucy jak należy. Ale o tym niżej.

W związku z tym mam do Was – czytelników tego bloga – prośbę. Uznaję, że jak się już za coś zabieram i na tym zadaniu mi zależy, staram się nie robić kaszany. Nie chcę i nie chce tego na pewno Tomek, by strona ta służyła jedynie jej wykonawcom i samemu Sitterowi (zleceniodawcy). By sobie tylko była. Chcę by służyła Wam. Stąd proszę Was o przesłanie Waszych konstruktywnych uwag na mój adres (podaję na końcu wpisu). Zasadniczo dyskusja już toczyła się na blogu Haralda Sittera, ale pewnie nie każdy miał okazję się z nią zapoznać.

Jesteśmy otwarci na zmiany. Nie uznajemy siebie za wzorce z Sèvres, stąd proszę Was o:

• przesłanie ogólnych uwag co do interfejsu
• uwagi nt typografii - swojej kariery nie wiążę ściśle z projektowaniem, więc opieram się jedynie na wiedzy, którą zdobyłem z zaledwie 2 książek (ale jakich! ;)) stricte dotyczących typografii

Zatem, jeżeli chcecie nam przekazać, że ssiemy, to OK, ale proszę o konkrety.

To tyle.


obiecany adres: rrh małpiszon op kropeczka pl


Oczywiście dyskusja w komentarzach również mile widziana. :)
Dyskusja na blogu Haralda Sittera

2 komentarze:

Livio pisze...

Prócz fajnego nagłówka i gigantycznego kontrastu, to strasznie łyso. Nie ma listy przykładowych aplikacji, używających Phonona, a to by się przydało.

Jakieś inne zalety też powinny być wyeksponowane na jego stronie głównej.

rrh pisze...

Strona będzie stopniowo aktualizowana. W zamyśle to miała być taka strona-wizytówka, ale czy na tem temat niech się wypowie Sheytan.

© 2010 Tomasz Dudzik