niedziela, 13 lutego 2011

Sterujemy Amarokiem z poziomu Androida

Po głębszym zapoznaniu się z nowym telefonem przyszedł czas, by rozszerzyć jego funkcjonalność. Zdalne sterowanie Amarokiem zawsze było dla mnie funkcją, którą muszę mieć. Tym razem, trafiłem na najszybszy sposób połączenia telefonu z moim ulubionym odtwarzaczem. Jak to zrobić? Już wyjaśniam.


Aamrok2-remoteZ poziomu Android Market pobieramy bezpłatną aplikację o nazwie amarok2-remote.

Pobieramy skrypt dla Amaroka ze strony twórcy aplikacji dla Androida.

Instalacja skryptu


W menu Amaroka wybieramy Narzędzia -> Menedżer skryptów. Następnie klikamy Zainstaluj. Odnajdujemy pobrany skrypt w naszym komputerze. Klikamy OK. Teraz wystarzy uruchomić Amaroka ponownie. Po starcie aplikacji należy zwrócić uwagę na prawy dolny róg okna, gdzie pokaże się informacja o tym, że nowy skrypt działa oraz numer portu.

Amarok2-remote - konfiguracja


Uruchamiamy na naszym telefonie nowo zainstalowaną aplikację Amarok2-remote i z menu wybieramy Settings. Wybieramy opcję Remote server. W polu wpisujemy IP naszego komputera:port. Teraz już wystarczy dotknąć OK i możemy cieszyć się możliwością zdalnego sterowania Amarokiem.

Życzę miłego użytkowania. ;)

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czy ja dobrze zrozumiałem? Teraz jak ktoś zna Twój numer IP to może również za pomocą tego co opisałeś świadomie ingerować Ci w to co odtwarzasz w Amaroku?
Czy możesz się przed tym zabezpieczyć ? Czy z poziomu Amaroka możesz blokować inne urządzenia?

Karol F pisze...

Dzięki, tego było mi trzeba :)

Tomasz Dudzik pisze...

@Anonim: podajesz swoje wewnętrzne IP. Całość działa w oparciu o sieć WiFi. Jednak powiem szczerze, że nie wiem, jak będzie w przypadku publicznego IP i sieci 3G. Poza tym, trzeba znać jeszcze numer portu.

gho5t pisze...

Fajnie działa.. idealne rozwiązanie w moim przypadku .... sterowanie muzyką z kanapy kiedy komp jest w drugim końcu pokoju :)

© 2010 Tomasz Dudzik