środa, 11 sierpnia 2010

Nowości z poligonu - strona domowa Kubuntu

Przedstawiam kilka zrzutów nowej strony Kubuntu. Bez żadnych wałków. :D Kod już  się pisze, jednak wciąż pozostaje dużo do zrobienia. Nie znamy jeszcze nawet przypuszczalnego terminu wydania. Wydamy, jak będzie gotowa. ;)

Prezentacja ostatnich niusów i wydarzeń na stronie głównej

Wycinek strony przedstawia szczegóły dotyczące Kubuntu

Wycinek strony o głównych aplikacjach Kubuntu

4 komentarze:

Karol F pisze...

Zapowiada się dobrze. Mam takie drobne uwagi - coś jest nie tak z czcionką. Jakoś dziwnie się wyświeta na tych screenach i trochę psuje to wrażenie. Cienie też wydają się ciut za mocne.

Poza tym dobery początek.

Tomasz Dudzik pisze...

Zrzuty są wycięte z mockupów, gdzie dużo rzeczy jest niedopracowanych wciąż. :) Czasem ciężko zapamiętać jakie ustawienia cienia wybrałem wczoraj, więc dzisiaj wybieram inne, bądź zbliżone. Co za tym idzie, to to, że wygląd poszczególnych elementów może się różnić. Jednak już pracuję nad poprawą tego i zapisuję sobie wszystkie ustawienia i kolory :D

Kuba Łojewski pisze...

A propos takiej customizacji (chociaż tu to raczej odnowienia strony) szeroko pojętej to Ty Sheytanie jesteś za jakąkolwiek zmianą w domyślnym KDE w Kubuntu? Coś jak w OpenSUSE? Czy raczej stock, podstawowy, tak czy owak bardzo ładny?

Swoją drogą niezłe mocKupy.

Tomasz pisze...

@Kuba: Gdybym zaproponował moje ustawienia, które często możesz zobaczyć na zrzutach prezentowanych co miesiąc, to pewnie by to nie przeszło. Jednak, wszystko co bym zmienił w domyślnym Kubuntu, to tapeta. Teraz, gdy tworzę tą stronę, bardzo mi ona przeszkadza, bo na zrzutach nie wygląda tak "wow", a co za tym idzie, zrzuty nie oddają potencjału KDE. Więc podsumowując: tapeta no i może pager na prawo za zegar. ;)

© 2010 Tomasz Dudzik