niedziela, 25 lipca 2010

KDE 4.5 - zrzuty ekranu

Dzisiaj był dzień poświęcony w całości nadchodzącemu KDE  4.5. Skompilowałem nowy stos bluetooth, który jest super i świetnie integruje się z KDE. Zainstalowałem testową wersję klienta UbuntuOne dla KDE, która nie działa do końca ( nie mogłem dodać komputera ). Jednak zapowiada się bardzo obiecująco. Najciekawszą rzeczą okazał się nowy styl Oxygen, który posiada teraz przeźroczyste okna. Można go pobrać i samodzielnie skompilować ze strony KDE-look.org. Takie rzeczy jednak trudno opisać słowami. Najlepiej zobaczyć je na własne oczyska. Prezentuję zatem zrzuty ekranu:
5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Wygląda wspaniale:) Jak przeźroczystość stylu Oxygen wpływa na wydajność ?

AdeBE pisze...

Niby ładnie ale śmiem twierdzić, że w Windows 7 wygląda to lepiej.
Szczególnie chodzi mi o jednolitość ilości miejsca zajmowanego przez dekoracje: mamy w całości przezroczystego Amaroka, ale tylko trochę przezroczyste Ustawienia systemowe (z nienaturalnie wyglądającym przezroczystym suwakiem, IMHO należy on do treści okna, nie do dekoracji). Muszą nad tym jeszcze trochę popracować.

Tomasz Dudzik pisze...

W sumie racja, jednak należy pamiętać, że w Window 7 żadne okno nie jest w całości przeźroczyste, poza tym, do dodawania gadżetów. Więc sytuacja wygląda nieco inaczej i ja bym aż tak nie porównywał. ;) W Window dekoracja łączy się z paskiem narzędzi, a w KDE nie. :) Poza tym, w ustawieniach oxygena można wybrać programy, które nie będą poddawane przeźroczystości w ogóle.

Adam pisze...

A co to za tapetka ta zielona? Fantastyczna, skąd to wziąłeś?

Livio pisze...

Zastrzelę za te cudowne zrzuty ekranu. Naprawdę. Bo przez Ciebie zachciało mi się aktualizować KDE do 4.5.

Mam nowy zasobnik, ale ani śladu nowych jednokolorowych ikon, ani rozmazywania w KWinie, a i przy okazji coś spaprałem, bo przełączanie kart w Firefoksie przerywa mi odtwarzania muzyki w MPD, a Opera wywraca się jak gdyby stała na szpilce :> .

© 2010 Tomasz Dudzik