poniedziałek, 3 maja 2010

Plasma Media Center

Christophe Olinger przedstawił dzisiaj nowości oraz dużo zrzutów ekranu Plasma Media Center - czyli multimedialnego centrum na pulpicie. Projekt rozwinął się już do tego stopnia, że warto go przetestować. Jest to jednak wciąż niestabilna wersja. Miejmy nadzieję, że zostanie włączony do KDE 4.5.  Plasma Media Center pozwala w prosty i przyjazny wizualnie sposób zarządzać i odtwarzać pliki wideo, przeglądać cyfrową fotografię, czy słuchać ulubionej muzyki. Wciąż brakuje jednak niektórych funkcji, jak wizualizacje podczas odtwarzania muzyki, czy dostępu do takich serwisów jak YouTube,  czy flickr. Programiści dokładają wszelkich starań, aby to, dość nie codzienne centrum multimediów było doskonałe. Czemu nazwałem je dość niecodziennym? Przecież wszyscy już teraz mogą takie mieć. Otóż nie. Nie każdy może mieć je wprost jako pulpit, nie jako zwykła aplikację. Plasma Media Center charakteryzuje właśnie to, że jest ono stworzone jako tzw. działanie, a nie zwykła aplikacja w oknie.

W najbliższym czasem postaram się dopaść do źródeł i zagrać w nowym dzieckiem programistów KDE SC. Efekty gry opiszę na blogu .;)

A teraz to, na co wszyscy czekaliście, czyli zrzuty! :D



2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Fajnie to wygląda, chociaż jak na media center to trochę przesadzili z tą ilością przycisków tudzież informacji

Anonimowy pisze...

Fajnie gdyby dolphin miał taki bajer z ikonami jak na pierwszym zdjęciu żeby prezentował się tak aby ikony miał odbicie na dole.

© 2010 Tomasz Dudzik