piątek, 4 września 2009

Amarok 2.2 Beta1 Crystal ClearKolejne lato za nami - lato, które było dosyć mocno pracowitym dla całego teamu Amaroka. Implementowanie nowych funkcji, naprawianie błędów i dopieszczanie Amaroka każdego dnia. Nasz team nigdy nie zaprzestał prac, czy to na plaży, na dworcu kolejowym, czy czekając na lotnisku.
Więc możemy teraz zaprezentować Wam, pierwsze spojrzenie na Amaroka 2.2 w jego pierwszej fazie Beta, o nazwie kodowej Crystal Clear.

Pracowaliśmy nad wszystkimi elementami Twojego ulubionego odtwarzacza muzyki. Lista zmian jest na prawdę dosyć spora i imponująca. Amarok jest teraz dostępny z nowym layoutem przeglądarki po lewej i widżetem wideo, który daje możliwość oglądania wideo Twojego ulubionego artysty z różnych serwisów. Nowy widżet zdjęć, pokazuje obrazy związane z aktualnie odtwarzanym artystą, aby wprowadzić Cię w odpowiedni nastrój. Sporo pozostałych widżetów również otrzymało dawkę nowości.

Lewo, prawo, środek... ale nuda. Teraz masz możliwość zmiany layoutu i umieszczać elementy tam, gdzie Ty chcesz. Możesz nawet umieszczać elementy na sobie i przełączać się między nimi korzystając z kart. Pasek narzędzi jest za duży, jak na Twój gust? Wypróbuj nowy toolbarNG Oczywiście nie skupialiśmy się tylko na wyglądzie Amaroka. Również poprawiliśmy działanie skanera kolekcji i wyeliminowaliśmy z niego kilka błędów. Możesz teraz oceniać swoją muzykę w widoku kolekcji, widżecie Aktualnie odtwarzany utwór i w samej liście odtwarzania. Masz urządzenie mediów? Wystarczy je podłączyć, a ono ukaże się w przeglądarce kolekcji. Chcesz odtworzyć płytkę CD? Po prostu włóż ją do napędu, a ona pojawi się również w przeglądarce kolekcji, pozwalając Ci na odtworzenie zawartości płyty, albo skopiowanie utworów na dysk twardy.

Lista odtwarzania też ma sporo nowości do zaoferowania. Posiada teraz zaawansowane multi-poziomowe sortowanie z intuicyjnym interfejsem, z całym, albo częściowym tasowaniem oraz możliwość zmiany sposobu, w jaki utwory są grupowane.


Prosimy o testowanie i zgłaszanie błędów na bugs.kde.org co pozwoli nam, na solidne wydanie Amaroka 2.2 za około miesiąc.


Częściowe tłumaczenie oryginalnego newsa przez moją skromną osobę :D

5 komentarzy:

Zizzfizzix pisze...

Tomaszu, tak trochę niepotrzebne to tłumaczenie, jest tam wersja po polsku wystarczy kliknąć w link ;-)
Jeśli chcesz się zamienić ze mną to chętnie odstąpię Ci trochę obowiązków ;-)

Piotr pisze...

W końcu ten brzydki pasek postępu został zamieniony na coś ładnego ;) Teraz Amarok wygląda o wiele lepiej.

Tomasz Dudzik pisze...

@Zizzfizzix: Jeszcze nie było tłumaczenia na oficjalnej stronie, gdy zacząłem tłumaczyć sam. Chętnie bym pomógł, ale przede wszystkim szkoła, a po drugie, to nie wiem, czy mój angielski jest wystarczający. :)

@Piotr: Racja. Mi się tylko nie podobają te "zakończenia" paska postępu. Mogliby je wyrzucić :D

Piotr pisze...

Tomek, czyli teraz mogę przesunąć pasek postępu na sam dół, a nad nim na środku ustawić przyciski sterujące odtwarzaniem muzyki ??

Tomasz Dudzik pisze...

Nie, możesz przenieść cały pasek narzędziowy w dowolne miejsce, ale jego elementy już nie. To jest jedna całość. Czyli kontrolery, pasek postępu i głośność.

© 2010 Tomasz Dudzik