wtorek, 2 czerwca 2009

Zrzut ekranu czerwiec'09
SO: Kubuntu 9.04 64bit
Środowisko: KDE 4.2.3
Styl Plazmy: Air
Tapetka: klik

17 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Ładny zrzut. Mam pytanie - czy korzystasz z dwóch ekranów czy tylko połączyłeś dwa zrzuty w jeden plik? Przymierzam się do podłączenia telewizora w drugim pokoju przez DVI/HDMI i tak mnie zastanawia jak KDE 4.x (i KDM również) radzi sobie z kilkoma ekranami.

Tomasz Dudzik pisze...

To są dwa zrzuty w jednym pliku ;]

Cykus pisze...

jaki to motyw ?

Tomasz Dudzik pisze...

Napisane jest, Air ;p

Anonimowy pisze...

Witam.
@xeros
osobiście mam rzucony obraz ale przez svideo. Na karcie nvidii świetnie wszystko działa. tematy plazmy na tv też specjalnie sobie poukladałem i świetnie wygląda. szkoda tylko że brakuje mi personalizowania tematu plazmy na każdy wirtualny pulpit z osobna jak ma to miejsce z ekranami.

Anonimowy pisze...

Ja właśnie podłączyłem drugą kartę graficzną (mam na płycie agp i pci-e) i wygląda na to, że będzie działać tak jak chciałem. Tzn. obecnie Xorg 7.4/XRandr 1.3 ma problemy z obsługą kilku kart graficznych, ale na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie aby ustawić KDM aby startowało 2 x-serwery. Co ciekawe - BIOS, jajko oraz domyślna konfiguracja X-ów nie potrafi podnieść drugiej karty, ale DRM złapało obie i podniesienie drugiego x-serwera dla drugiej karty umożliwiło nawet akcelerację 2D, 3D i XV na obu kartach! - tego się nie spodziewałem. Sądziłem, że DRM/DRI1 tak jak kiedyś pisano może działać tylko jedną kartę w systemie. Teraz tylko kabelek HDMI + przejściówka z DVI, bezprzewodowy zestaw klawiatury i myszy oraz ich skonfigurowanie/oskryptowanie i mam znowu multiseat :-) Tym razem w drugim pokoju.

Rafał Sobczak pisze...

ładnie ale troche skromnie....generalnie na dniach odkryłem bloga i powiem, że fajna sprawa :)

Tomasz Dudzik pisze...

Takie lubię :D U mnie z reguły nie ma nic na pulpicie. Czasem nawet dolny panel ukrywam.

Anonimowy pisze...

Mam pytanko troszkę z innej beczki: Aktualizowałeś już KDE do wersji 4.2.4 ?? W module konfiguracji aktualizacji wyskakuje mi 8 aktualizacji i 54 zablokowane aktualizacje. Nie wiem co robić, ostatnio jak zaktualizowałem z kilkoma zablokowanymi to mi kubunciak nie wstał. Wiesz jak to obejść ?? Boję się że znów mnie czeka reinstalacja systemu.

Tomasz Dudzik pisze...

W sumie to i wiem i nie wiem. Ja robiłem aktualizację dziś rano. Najpierw pokazało mi się 8 akt. i 55 zablokowanych. Zaktualizowałem i działało, ale nie wszystkie paczki się zaktualizowały. Później odświeżyłem źródła i było chyba jeszcze 5 pakietów do akt. Zainstalowałem i śmiga :D Ale coś dzisiaj dziwnie, bo usuneli te aktualizacje. Poczekaj :)

shredi pisze...

Hej! Dzisiaj odkryłem Twojego bloga. Mógłbyś mi powiedzieć jaki masz zestaw ikon? Bo jest bardzo ładny;p Aha, i jeszcze ten dolny panel, to jest KDE panel czy jakiś plasmoid? Pozdrawiam

Tomasz Dudzik pisze...

Ikony są Oxygena, poza tymi w Dolphinie, które są z devianta. Poszukaj "stacks icons". Dolny panel, to panel Plazmy z ikonami i plasmoidami.

shredi pisze...

Jeszcze ich nie znalazłem, ale może mi się uda. Ale jak to zainstalowałeś? To był zestaw specjalnie dedykowane pod KDE4? czy zmieniałeś każdą ikonkę po kolei? Oświeć mnie:D

Tomasz Dudzik pisze...

Po kolei, zmieniłem tylko te w dolphinie, więc nie było tego dużo. Nie są to specjalne ikony dla KDE.

Tomasz Dudzik pisze...

ikony znajdują się tutaj

shredi pisze...

A mógłbyś mi powiedzieć jak dokładniej tego dokonałeś?:D Zastępowałeś ikony oxygenowskie ręcznie(zmieniałeś rozdzielczość ikony i wklejałeś do odpowiedniego folderu) w folderze .kde4/icons czy jakoś inaczej?

Tomasz Dudzik pisze...

Prawym na folder/program, któremu chcesz mienić ikonę, właściwości, w oknie dialogowym, lewy górny róg klikasz na aktualną ikonę, pojawia się kolejne okno dialogowe, wybierasz "inne ikony", klikasz "przeglądaj", znajdujesz sobie tą ściągniętą ikonę i wybierasz. klikasz okej i już masz. ;]

© 2010 Tomasz Dudzik