czwartek, 23 kwietnia 2009

Windows8

Dzisiaj przeglądając niusy na portalu gazeta.pl natrafiłem na film, który ukazuje koncept Windows8. Szerze muszę powiedzieć, że niektóre funkcje są dosyć ciekawe. Inne natomiast przypominają mi rozwiązania znane z Linuksa czy MacOSa. Mimo to zachęca do obejrzenia filmu:


Copenhagen User Experience from Copenhagen Concept on Vimeo

4 komentarze:

Greger pisze...

byłbym jednak ostrożny, od kiedy pamiętam, zawsze wypuszczali makiety z jakimiś futurystycznymi funkcjami. potem się okazywało, że gotowy system wcale rewolucją nie jest...

Piotr pisze...

Gdy wyjdzie windows 8 większośc tych bajerów będzie już dawno w KDE.

Adam pisze...

Takie filmiki stanowią tylko pożywkę dla developerów FLOSS... zobaczą, zmodyfikują i zaimplementują 10x lepiej, a MS i tak się wycofa ostatecznie :). Czy ktos pamięta jeszcze innowacyjny interfejs Avalon, czy nowy system plików WinFS?

amag pisze...

To nie jest film w żaden sposób związany z Microsoftem. Tego typu filmów zrobionych przez fanów Windowsów jest mnóstwo, a ten pomimo kilku ciekawych pomysłów jest raczej negatywnie oceniany. Autor posłużył się tutaj pomysłami, które zawarte były w filmie koncepcyjnym dotyczącym funkcji Longhorna wypuszczonym przez MS na długo przed premierą Visty (miał być WinFS i reszta), oraz technologią Flash, a na koniec upiększył Photoshopem.

© 2010 Tomasz Dudzik