piątek, 20 marca 2009

Okno "Dodaj widżet"

Zauważyłem, że moi czytelnicy tęsknią za opisami KDE4. Dobrze się składa, bo mam dla Was małą porcję wrażeń, która mnie osobiście bardzo się podoba.

Mensur Zahirovic (Nookie) zaprezentował na swoim blogu mockup dotyczący okienka dialogowego, które służy do dodawania nowym Plazmoidów na pulpit/panel. Pomysł podobny do tego z OSX-a, aczkolwiek bardzo interesujący. Prezentuje się tak:

Więcej zrzutów na blogu autora.

AKTUALIZACJA: Pojawił się jeszcze jeden pomysł. Autorem jest Alessandro Diaferia (alediaferia). Też niezły. Ciekawi mnie tylko co pojawi się po wybraniu kategorii Plazmoidów.

8 komentarzy:

Bananikus pisze...

Przed chwilą widziałem to na planecie KDE, coś pięknego. Tak sobie myślałem, że o tym napiszesz. Świetnie by było gdyby to zaimplementowali do KDE 4.3

PS: Jak myślisz? Napisać o tym na osnews.pl?

Bananikus pisze...

Swoją drogą fajnie, że mamy o jednego świetnego grafika KDE więcej. :)

Tomasz Dudzik pisze...

Hmm, nie mam nic przeciwko. Problem w tym, że o tylko mockup i niezbyt na osnews się nadaje. Co innego gdyby to była już gotowa implementacja ;)

Bananikus pisze...

No właśnie dlatego się pytam czy dawać czy nie. Chyba masz rację, lepiej się nie narażać.

Nie chcę być wścibski, ale chyba o pozwolenie się pytać nie muszę skoro to nie twoje dzieło i znalazłem to najpierw gdzie indziej. :)

Anonimowy pisze...

Zaktualizuj jest jeszcze jedna idea (:
http://alediaferia.files.wordpress.com/2009/03/mock.png?w=464&h=286

Piotr pisze...

Fajne fajne ciekawe czy coś z tego będzie.

Bananikus pisze...

Pojawił się kolejny pomysł. Według mnie najlepszy. http://www.kde-look.org/content/show.php?action=content&content=101423

Anonimowy pisze...

Właściwie co wam nie odpowiada w obecnym oknie? Wg mnie jest ok. Mogli by tylko ew. dodać podział na kategorie, który mógłby być przydatny przy większej liczbie plazmoidów.

© 2010 Tomasz Dudzik