środa, 11 lutego 2009

Przyszłość jest Nasza

Jeden z ostatnich newsów w serwisie dot.kde.org dosyć mocno pobudził moją wyobraźnie. Czytając o tych wszystkich nowościach, które miejmy nadzieję, pojawią się oficjalnie w KDE4.3 mam wrażenie, że obiecywana przez programistów KDE rewolucja spełnia się dużymi krokami. KDE4 już jest według mnie w 95% używalne i stabilne. Aż strach pomyśleć co będzie za kilka miesięcy. Oby ostatnie spotkanie programistów Plazmy przyniosło oczekiwane skutki.

9 komentarzy:

Barteqx pisze...

Właśnie tez dzisiaj to przeczytałem i jestem pod wrażeniem. Jeżeli uda się wszystko wpakować do 4.3 to będziemy mieli co porównywać(Windows 7, Snow Leopard).

Może to KDE zostanie najlepszym desktopem na świecie?

Tomasz Dudzik pisze...

Aż strach pmyśleć o 4.4 :D

Anonimowy pisze...

Niech poprawią wydajność, wydajność i jeszcze raz wydajność na kartach nvidia.

Tomasz Dudzik pisze...

Już dawno poprawiona. Poza tym, to nie wina programistów KDE, a Nvidii! Ściągnij najnowszy sterownik, nvidia-xconfig. Wszystko co potrzebne zostanie dodane do xorg.conf i gitara. U mnie KDE wręcz pływa.

Anonimowy pisze...

Chodzi o te sterowniki: http://www.nvidia.com/object/unix.html
No są jakieś nowe wydane wczoraj. Miałem zainstalowane te wcześniejsze to się cieło. Nie wiem może mam za słaby sprzęt. P4 2.4GHz, 1.5 GB RAM, grafika GF 7600GS. Poczekam do pierwszej aktualizacji KDE.

Tomasz Dudzik pisze...

Tak, te. Pamiętaj tylko aby po instalacji wykonać nvidia-xconfig. Jeżeli użwasz instalatora od Nvidii, to sam zapyta, czy chcesz to zrobić. Sprzęt masz wystarczający.

Mathew pisze...

A co trzeba dodać? Mam radeona 4870 i chodzi nawet zadowalająco (ponad 90 klatek na sekundę), poza momentami gdzie mu się zrobi dużo terminali. I nie wyświetla miniaturek.
Tak jeszcze z ciekawości: jest jakiś łatwy sposób na kompilacje KDE? Typu uruchom wieczorem, idź spać, z rana masz nowe kde.

Barteqx pisze...

http://barteqxlinux.blogspot.com/2009/02/tokamak-ii-team-plasmy-patrzy-w.html

Częściowo przetłuamczyłem newsa z dot.kde.org. Jutro skończe :)

Anonimowy pisze...

Piękny nowy temat Plasmy się zapowiada: http://pinheiro-kde.blogspot.com/

© 2010 Tomasz Dudzik