niedziela, 23 listopada 2008

Applety na panelu

Przed chwilą na Planecie KDE pojawił się wpis Marco Martina, który opisuje zachowanie 'dużych' appletów dodanych do panelu. Dla przykładu applet "Teraz odtwarzane" po dodaniu do pulpitu wyświetla informacje takie jak: artysta, tytuł, album aktualnie odtwarzanego utworu. Po dodaniu ów appletu do panelu pojawiają się tylko ikony: graj, pauza, wstecz, do przodu... a nie tak jak kiedyś dodanie wyżej wymienionego appletu powodowało 'rozwalenie' go. Nowością jest też automatyczna "zmiana" ikony appletu do jego pełnej funkcjonalności podczas powiększania panelu. Poniższy film prezentuje to dokładniej:


plik ogv

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Ale chyba coś nie działa z tym filmem.

Tomasz Dudzik pisze...

Poprawione ;]

Cykus pisze...

Standardowe pytanie. Można prosić o tapetę ?

Tomasz Dudzik pisze...

Oczywiście masz na myśli tapetkę ze zrzutu? :D

http://deinha1974.deviantart.com/art/Once-upon-a-time-89798006

Cykus pisze...

tak to jest jak się robi kilka rzeczy na raz. Oczywiście chodzi o tapetke z ze zrzutu, dobrze że nie napisałem tego na innym blogu ;d
Pozdro

Piotr pisze...

Wygląd nowego panelu jest do bani. Nie to że chcę sie czepiac ale przypomina mi ten z M$ Visty.

Adam M. pisze...

A ja z niecierpliwością czekam na jakiś review wersji beta1+ oczywiście z trunka, bo widzę że wiele się pozmieniało. Chtnie bym nawet już zzainstalował gdybym nie miał kdemod 4.1.3 aktualnie zainstalowanego :/.

Co do tapet to rzeczywiście dobierasz je świetnie i co jakaś recenzja to mam ochotę poprosić o źródło :). No i oczywiście gratulacje z powodu fajnie prowadzonego bloga.

Adam

Tomasz Dudzik pisze...

Dzięki ;] Myślę, że w przyszłym tygodniu wyskrobię jakiś art. Planuje przedstawić wszystko 'defaultowe' zaraz po instalacji-czyli jak będzie wyglądać 4.2. Artwork freeze będzie dopiero w styczniu, ale ogólny wygląd już się nie zmieni raczej.

© 2010 Tomasz Dudzik