czwartek, 6 listopada 2008

Amarok Insider - Issue 13, nowy mockup Kickoff-a, i aktualizacja źródeł SVN

Właśnie ukazało się 13 wydanie Amarok Insider, w którym można przeczytać o funkcjach programu, które ukażą się w wersji 2.0, o oficjalnym wyglądzie i kilku innych ciekawych rzeczach. Autor zrobił zestawienie zrzutów Amaroka podczas jego 'dorastania'. Warto prześledzić zmiany w interfejsie.

Z nowości w świecie KDE4 można wymienić kilka. Po pierwsze nowy, przejrzysty i ładny mockup Kickoffa. Przyznam nawet, że podoba mi się bardziej od moich własnych :D
Po drugie? Czytaj niżej.


Mam w następnym tygodniu zamiar odświeżyć źródła KDE4 i przedstawić Wam najświeższe informacje o nadchodzącym wielkimi krokami KDE 4.2, którego premiera planowana jest na styczeń 2009. Miły prezent na nowy rok. :D To by było na tyle.

7 komentarzy:

1hero2 pisze...

Jestem zdecydowanie za wiadomościami o KDE 4.x i przeciwko "koming sóón". Mógłbyś określić w jakim języku dodajesz wpisy do bloga? Z tego co wiem, Twój blog jest dostępny w planecie jakilinux.pl, a to, według mnie, zobowiązuje. Nie jestem purystą językowym, ale skoro prowadzisz bloga w języku polskim, to po co wtrącasz takie wynalazki językowe?

Tomasz Dudzik pisze...

Poprawię się, obiecuje. Poniosło mnie z tymi 'wynalazkami' :D

1hero2 pisze...

Dzięki. Od razu się lepiej czyta ;)

Anonimowy pisze...

KDE 4.2 bardzo ładnie się rozwija. Szkoda tylko, że motywy do plasmy nie i na rozwojówce trzeba używać oxygena. Niedawno dodali grupowanie to menadżera zadań, takie zwykłe na qt. Dzisiaj patrzę, a tu mi się plasma ukazuje. Fajnie się to prezentuje. Do kwina dodali kilka fajnych animacji. Jedyne co mi się nie podoba, to nowy pasek postępu w stylu oxygen. Jakiś taki gruby jest.... mam nadzieję, że szybko wróci stary, albo wychudzą ten nowy. :)

Mockup fajny, tylko liczyłem na jakiś większy redesign. :)

Anonimowy pisze...

Wybaczcie mi błędy i zagmatwanie powyższego tekstu. Zapędziłem się trochę.

Tomasz Dudzik pisze...

...a mi jak zwykle się nie chce kdebase skompilować :/ W dodatku problemy z podłączeniem się do serwera SVN :/

Anonimowy pisze...

No cóż. Kiepsko z wyglądem Amaroka :/ Gdyby chociaż pasek postępu i głośności wyglądał tak jak tu: http://jakilinux.org/reviews/amarok2revision/036d73f3bd2de6b18330538ac11111ec.jpg
Powinni też zrobić coś z tymi przyciskami do sterowania. No ale może w Amaroku 2.1 będzie lepiej :-)

© 2010 Tomasz Dudzik